•    HABER DETAY
 • 24.10.2014 - Castrol Ford Team Türkiye Şampiyon!

  Türkiye’nin Yeni Ralli Şampiyonu Murat Bostancı!

  Castrol Ford Team Türkiye, 18-19 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen ve aynı zamanda 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. Ayağı olan Hitit Rallisi’yle birlikte sezona çifte şampiyonlukla nokta koyma başarısı gösterdi. Takımın genç pilotu Murat Bostancı ve co-pilotu Onur Vatansever, tamamen finişe ulaşma odaklı stratejiyle rahat bir yarış sonrası Hitit Rallisi’ni tamamlayarak, 2014 Türkiye Ralli Şampiyonu olarak isimlerini Türk motor sporları tarihine yazdırdılar.

  Sezon bitmeden Takımlar klasmanında da şampiyonluğunu erkenden ilan edebilme başarısı gösteren Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, hem takım direktörü hem de baba olarak tarifsiz bir mutluluk içinde olduğunu ifade etti. Türkiye’nin yeni ralli şampiyonu Murat Bostancı ise “Ford Fiesta S2000’lerimizle çok iyi geçirdiğimiz bir sezonunun sonunda Pilotlar klasmanında da şampiyonluğumuzu Ankara’da ilan etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ralli kariyerimde artık “Türkiye Ralli Şampiyonu” unvanını yer alıyor ve bunun benim için anlamı gerçekten çok büyük. Seneye çıtayı daha yukarılara çekebileceğimiz hatta yurt dışında da başarılı olacak çalışmalar içinde olmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.

  2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yedinci ayağı ANOK Rallisi sonrasında Pilotlar klasmanında şampiyonluk Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisinin oldu. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Takımlar klasmanında şampiyonluğunu erkenden ilan eden ve takım olarak istikrarlı bir performans sergileyen Castrol Ford Team Türkiye, böylece sezonun 7. yarışıyla birlikte kendi içinde yetiştirdiği bir başka genç pilotunu da Türk motor sporlarının zirvesine yazdırma başarısını gösterdi.

  Türkiye’nin yeni ralli şampiyonu Murat Bostancı ise “Ford Fiesta S2000’lerimizle çok iyi geçirdiğimiz bir sezonunun sonunda Pilotlar klasmanında da şampiyonluğumuzu ilan etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ralli kariyerimde artık “Türkiye Ralli Şampiyonu” unvanını yer alıyor ve bunun benim için anlamı gerçekten çok büyük. Seneye çıtayı daha yukarılara çekebileceğimiz hatta yurt dışında da başarılı olacak çalışmalar içinde olmak istiyoruz” açıklamasını yaptı. Takımlar klasmanında da şampiyonluğunu erkenden ilan edebilme başarısı gösteren Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, hem takım direktörü hem de baba olarak tarifsiz bir mutluluk içinde olduğunu ifade etti.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön