•    HABER DETAY
 • 14.08.2014 - Castrol Ford Team Türkiye, En Önemli Yarışa Hazır!

  Geçen Sene Boğaziçi Rallisi’ni Kazanan Castrol Ford Team Türkiye’de Hedef Yine Zafer!

  Türkiye’nin hem en eski hem de en büyük uluslararası spor organizasyonlarından biri olan Boğaziçi Rallisi’nin 1.4 katsayı ile puan veren Avrupa Ralli Kupası takviminin bir yarışı olarak İstanbul’ da gerçekleştirilmesine sayılı günler kala şampiyona lideri Castrol Ford Team Türkiye’de hazırlıklarını tamamladı. 15-17 Ağustos tarihleri arasında AVIS Boğaziçi Rallisi adıyla düzenlenecek yarışta geçtiğimiz yıl olduğu gibi hem yerli hem yabancı takımları geride bırakarak zafer hedefleyen Castrol Ford Team Türkiye, Türkiye Şampiyonası takvimindeki diğer yarışlara göre yüzde elli daha uzun olan bu ralliyi takım olarak maksimum başarıyla tamamlamayı hedefliyor. Geçtiğimiz yıl Boğaziçi Rallisi’ni kazanan takımın genç pilotlarından Orhan Avcıoğlu, “Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen ralli pilotlarını kendi evimizde arkamızda bırakabilmeyi istiyoruz” açıklamasını yaptı.

  Türkiye’nin en köklü yarış takımlarından Castrol Ford Team Türkiye, 15-17 Ağustos tarihlerinde AVIS Boğaziçi Rallisi’ni en iyi sonuçla liderliğini pekiştirme hedefiyle parkurlara çıkmaya hazırlanıyor. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda halen liderliğini sürdüren ve takım olarak üstün bir performans sergileyen Castrol Ford Team Türkiye, AVIS Boğaziçi Rallisi’ne iki Ford Fiesta S2000 ve üç Ford Fiesta R2’yle katılıyor. İstanbul’un Anadolu yakası ve Kocaeli il sınırları içerisindeki zorlu ve hızlı toprak 12 özel etaptan oluşan AVIS Boğaziçi Rallisi’nin servis alanı Pendik sahil yolu üzerinde kurulurken, yarışın start ve finiş seremonileri Pendik Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

  Aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası´na 1.4 katsayı ile puan veren AVIS Boğaziçi Rallisi’ne geçtiğimiz yıl kazanan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Orhan Avcıoğlu, “Hem heyecanımız hem de hazırlıklarımız tam anlamıyla zirvede diyebiliriz. Türkiye’nin en büyük ve köklü motorsporları organizasyonu olan Boğaziçi Rallisi Türkiye Şampiyonası takvimindeki diğer yarışlara göre yüzde elli daha uzun olma özelliğine sahip. Dolayısıyla hem fiziksel olarak, hem de otomobil için daha zorlu bir yarış bizi bekliyor” açıklamasını yaptı. 2 tam gün sürecek Boğaziçi Rallisi’nin sürüş stili olarak ortalama hızı yüksek ve temiz zeminli etaplara sahip olduğuna dikkat çeken Avcıoğlu, takım olarak Türkiye Şampiyonası’ndaki liderliklerini pekiştirecek sonuçları tam motivasyonla arzuladıklarını dile getirirken “Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen ralli pilotlarını da kendi evimizde arkamızda bırakabilmeyi istiyoruz” açıklamasını yaptı.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön