•    HABER DETAY
 • 16.07.2014 - Castrol Ford Team Türkiye, İstanbul Rallisi’nde Duble Yaptı, Zirveyi Ele Geçirdi!

  Murat Bostancı Tozu Toprağa Kattı, İstanbul Rallisi Sonrası Liderlik Tahtına Oturdu!

  Castrol Ford Team Türkiye, 12-13 Temmuz tarihlerinde organize edilen İstanbul Rallisi’nde sezonun ikinci dublesini yaparak şampiyonluk yarışında başarılarını taçlandırırken, muhteşem bir sportif performans göstererek ralli parkurlarında izleyenlere adrenalin dolu bir yarış heyecanı yaşattılar. Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisinin stratejik ve soğukkanlı bir performansla lider bitirdiği İstanbul Rallisi’nde özellikle yarışın 2. gününde iyi bir defans yaparak yerini koruyan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise Castrol Ford Team Türkiye takımını gururlandıran bir diğer ekip olmayı başardılar. Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, sezonunun 4. yarışında hem birincilik hem ikincilik elde ederek önemli bir başarıya imza attıklarını vurgularken, şampiyonluk yarışında hem pilotlar hem takımlar klasmanında zirveyi ele geçirdikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti.

  Türkiye’nin en köklü yarış takımlarından Castrol Ford Team Türkiye, 12-13 Temmuz tarihlerinde İSOK tarafından organize edilecek 35. İstanbul Rallisi’nde duble yaparak muhteşem bir performansla zafere imza attı. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’na duble yaparak iyi bir başlangıç yapan Castrol Ford Team Türkiye, sezonunun 4. yarışında da yine aynı başarıyı göstererek hem takımlar hem pilotlar şampiyonasında liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Yarışın ilk gününden itibaren stratejik ve soğukkanlı bir performans sergileyen, özellikle yarışın 2. gününde ise Ford Fiesta S2000 ile tozu dumana katan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, podyumda ilk sırayı hak eden ekip olmayı başardılar. Farklı karakterde bölümlere sahip olan 367.49 km uzunluğundaki İstanbul Rallisi’nde gerek hızıyla gerek kendisini takip eden rakiplerine yaptığı savunmayla dikkat çeken Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise yarışı ikinci bitirerek Castrol Ford Team Türkiye’nin başarısını pekiştirdiler.

  Castrol Ford Team Türkiye aynı zamanda “Gençler” birinciliği ve “2 Çeker” kupasını Ford Fiesta R2’yle lider tamamlayan Buğra Bağnaz-Burak Erdener ikilisiyle de genel klasmanda da 6. olarak bir başka önemli başarının altına imza attı. Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, İstanbul Rallisi sonunda Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonası’nda zirveye yerleştikleri için mutlu olduklarını dile getirirken, Gençler ve İki Çeker kategorilerinde ise yine lider konumda dolayı oldukları için tüm takım adına gurur duyduklarını ifade etti.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön