•    HABER DETAY
 • 16.07.2014 - İstanbul Rallisi İçin Nefesler Tutuldu!

  Tüm dünyanın gözü kulağı Brezilya’da organize edilen Dünya Futbol Şampiyonası’ndayken, Türkiye’de ilk kez otomobillerle futbol oynayarak yeteneklerini sergileyen Castrol Ford Team Türkiye pilotları, İstanbul Rallisi’yle birlikte yeniden parkurlara çıkmaya hazırlanıyor. Castrol Ford Team Türkiye, 12-13 Temmuz tarihlerinde organize edilecek İstanbul Rallisi’nde de heyecan dozunu yüksek tutarak takım olarak en iyi sonuçlara imza atarak zirveyi ele geçirmeyi hedefliyor.

  Türkiye’nin en köklü yarış takımlarından Castrol Ford Team Türkiye, 12-13 Temmuz tarihlerinde İSOK tarafından organize edilecek 35. İstanbul Rallisi’nde zafer hedefiyle parkurlara çıkmaya hazırlanıyor. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’na iyi bir başlangıç yapan Castrol Ford Team Türkiye, İstanbul Rallisi’ne iki Ford Fiesta S2000 ve üç Ford Fiesta R2’yle katılıyor. Farklı karakterde bölümlere sahip olan 367.49 km uzunluğundaki İstanbul Rallisi’nde toplam uzunluğu 138,78 km olan 9 Özel Etap geçilecek. 12 Temmuz Cumartesi günü saat 15:00’te Pendik Pazar Yeri’den verilecek sembolik startla başlayacak rallide ilk gün, Göçbeyli, Ulupelit ve Oruçoğlu etapları birer kez geçilecek. 13 Temmuz Pazar günü ise yarış 9:30’da start alacak ve aynı etaplar ikişer kez daha geçilerek yarış tamamlanacak.

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, ilk 3 yarış sonunda Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonası’nda zirve ortağı, Gençler ve İki Çeker kategorilerinde ise lider olduklarını, İstanbul Rallisi’nde alınacak başarılı sonuçlarla şampiyonluk yolunda daha da avantajlı bir noktaya geleceklerine inandıklarını söyledi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön