•    HABER DETAY
 • 23.06.2014 - Babalar Günü’nde Bursa’da Kazandı, Zaferi Babasına Hediye Etti!

  Yeşil Bursa Rallisi’nde Zafer Murat Bostancı’nın!

  Ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atmaya devam eden Castrol Ford Team Türkiye, 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi’ni müthiş bir mücadele sonrasında kazanmayı başardı. Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, koşulan 10 etabın 6’sında en hızlı ekip olmayı başarırlarken, özellikle yarışın nefes kesen son 1 saatinde gösterdikleri performansla birincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazandılar. Babalar Günü’ne denk gelen yarış sonrası bir açıklama yapan genç pilot Murat Bostancı, “Böylesi anlamlı bir günde zafer kazanmış olmanın hem kendim hem takım adına mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Bu benzersiz zaferi, benden emeğini ve desteğini esirgemeyen babam Serdar Bostancı’ya hediye ediyorum” açıklamasını yaptı. “2 Çeker” kupasını Ferhat Tanrıbilir-Burak Koçoğlu ikilisiyle ve “Gençler” birinciliğini de Ümitcan Özdemir - Afşin Baydar ikilisiyle Ford Fiesta R2’lerle kazanmayı başaran Castrol Ford Team Türkiye, sezonun 3. yarışı sonrasında yine zirve mücadelesindeki yerini pekiştirmiş oldu.

  2013 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, Yeşil Bursa Rallisi’nden zaferle ayrıldı. 14-15 Haziran tarihlerinde Uludağ eteklerinde toprak ağırlıklı 10 özel etapta koşulan Yeşil Bursa Rallisi’ni 6 etap birinciliği elde eden ve özellikle yarışın 2. gününde son etaplarda gösterdiği inanılmaz performansla dikkat çeken Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi kazandı. Genç pilot Murat Bostancı, “Babalar Günü’ne denk gelen bu zaferi kazanmış olmanın hem kendim hem takım adına mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Bu anlamlı zaferi, benden emeğini ve desteğini esirgemeyen babam Serdar Bostancı’ya hediye ediyorum” açıklamasını yaptı. Castrol Ford Team Türkiye takımında Ford Fiesta S2000 ile yarışan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise hızla başladıkları ve uzun süre ilk 3’te yer alarak sürdürdükleri yarışın son etabında sorun yaşayınca yarışı genel klasman 6.cısı olarak tamamladılar.

  2 Çeker” kupasını Ferhat Tanrıbilir-Burak Koçoğlu ikilisiyle ve “Gençler” birinciliğini de Ümitcan Özdemir - Afşin Baydar ikilisiyle Ford Fiesta R2’lerle kazanmayı başaran Castrol Ford Team Türkiye, sezonun 3. yarışı sonrasında yine zirve mücadelesindeki yerini böylece pekiştirmiş oldu. Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Bursa’da kazanmak, zirve mücadelesinde daha güçlü bir şekilde yer alabilmek açısından bizim için çok önemliydi, bunu başardığımız için takım olarak çok mutluyuz. Castrol Ford Team Türkiye olarak şampiyonluk hedefiyle start aldığımız 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. ayağı olan ve 12-13 Temmuz’da düzenlenecek İstanbul Rallisi’nden de yine takım olarak tüm sporcularımızla en iyi sonuçları alabilmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön