•    HABER DETAY
 • 16.05.2014 - Yeşil Bursa Rallisi’nde Zirveyi Yeniden Ele Geçireceğiz!

  Castrol Ford Team Türkiye’nin Genç Pilotu Buğra Banaz Liderliğini Pekiştirdi!

  Ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan Eskişehir Rallisi’nde yaşanan problemler nedeniyle önde götürdükleri yarıştan hedefledikleri sonuçları alamadıklarını ve bu şanssızlığı Yeşil Bursa Rallisi’nde telafi edeceklerini açıkladı. Ege Rallisi’nde gerçekleştirdiği duble başarısının ardından Eskişehir Rallisi’nde de yine zirveyi hedeflediklerini hatırlatan Bostancı, “Motor sporları herkes için eşdeğer nitelikte mekanik tarafı ağır basan bir spor dalı, önümüzdeki Yeşil Bursa Rallisi’nde zirveyi yeniden ele geçireceğimiz sonuçlar alacağız” açıklamasını yaptı. “Gençler” birinciliği ve “2 Çeker” kupasını Ford Fiesta R2’yle yine lider tamamlayan Buğra Bağnaz-Burak Erdener ikilisi ise zirvedeki yerlerini pekiştirerek Castrol Ford Team Türkiye’nin yüzünü Eskişehir Rallisi’nde güldürmeyi başardı.

  2013 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye’nin Direktörü Serdar Bostancı, 2014 sezonun ikinci yarışı olan Eskişehir Rallisi’nin ikinci gününde aynı etap içinde ardı ardına yaşadıkları problemler nedeniyle arzu ettikleri sonuçları alamadıklarını ifade etti. Türkiye’nin en hızlı ve kaygan zeminli özel etaplarına sahip Eskişehir Rallisi’nde muhteşem bir pilotaj ve akılcı stratejiyle Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisiyle yarışın ilk gününü lider tamamladıklarını hatırlatan Serdar Bostancı, lider olarak devam ettikleri yarışın ikinci günündeki yaşanan kazayı motor sporlarının bir cilvesi olarak kabul ettiklerini vurguladı. Aynı etap içinde Orhan Avcıoğlu- Burçin Korkmaz ikilisinin de yarışı bırakmak durumunda kalmalarının kendileri için bir şanssızlık olduğuna dikkat çeken Serdar Bostancı, “Motor sporları herkes için eşdeğer nitelikte mekanik tarafı ağır basan bir spor dalı, Yeşil Bursa Rallisi’nde zirveyi yeniden ele geçireceğimiz sonuçlar alacağız” açıklamasını yaptı.

  125 km’si özel etap olmak üzere toplam 304.3 km toplam uzunluğa sahip aynı zamanda pilotajı öne çıkartan bu yarışta en iyi sonucu almak için mücadele eden pilotlar arasında genel klasmanda 9. Sırayı alan ve hem “Gençler” birinciliği hem de “2 Çeker” kupasını Ford Fiesta R2’yle lider tamamlayan Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi ise takımın Eskişehir’de yüzünü güldürmeyi başardı. Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyonluk hedefiyle start aldığı 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan Yeşil Bursa Rallisi, 14-15 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön