•    HABER DETAY
 • 21.04.2014 - Ege’nin Efesi Murat Bostancı!

  Castrol Ford Team Türkiye Sezonun İlk Yarışında Duble Yaptı!

  Türkiye’de 18 yıldan bu yana aralıksız olarak ralli parkurlarında sayısız zafer ve şampiyonluklara imza atan Castrol Ford Team Türkiye, 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nden zaferle ayrıldı. Ege Rallisi’ni başından sonuna kadar kontrollü bir stratejiyle lider olarak sürdüren Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, sezonun ilk yarışı sonunda podyumun en üst basamağında yer aldı. Castrol Ford Team Türkiye takımında Ford Fiesta S2000 yarışan ve zirveyi ısrarla kovalayan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise ikincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazandı. Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “2014 yılında Castrol Ford Team Türkiye olarak takımlar, pilotlar, gençler ve 2 çeker klasmanlarının hepsinde şampiyon olmak istiyoruz. Yeni sezonun ilk rallisini genç pilotlarımızla maksimum puan ve dubleyle taçlanan zaferle tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ” açıklamasını yaptı.

  2013 yılında hem Pilotlar Şampiyonluğu’nu hem de Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak başarılarına yenilerini ekleyen Castrol Ford Team Türkiye, 2014 sezonun İzmir’de 12-13 Nisan tarihlerinde düzenlenen ilk yarışından da zaferle ayrıldı. 28 ulusal, 8 historic ve 20 mahalli ekibin start aldığı Ege Rallisi, 120.6 km’si özel etap olmak üzere toplam 485.2 km uzunluğuna sahip tuzaklarla dolu asfalt zemini ve pilotajı ön plana çıkartan bir ralli olmasıyla dikkat çekiyordu. 10 otomobille Ege Rallisi’nde start alan Castrol Ford Team Türkiye, genç pilotları Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu ile İzmir’den duble yaparak döndü.

  4 etabın koşulduğu ve zirveyi hedefleyen 5 önemli pilotun start aldığı ilk günü Ford Fiesta S2000’le lider olarak tamamlayan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, yarışın 2. gününde de kontrollü bir strateji ve dengeli bir pilotaj sergileyerek podyumun ilk sırasında yer almayı başardı. Castrol Ford Team Türkiye takımında Ford Fiesta S2000 yarışan ve zirveyi ısrarla kovalayan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi ise ikincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazandı.

  Castrol Ford Team Türkiye adına Ege Rallisi’nde start alan 10 otomobilin tamamı finiş görürken “Gençler” birinciliği ve “2 Çeker” kupasını Ford Fiesta R2’yle lider tamamlayan Buğra Bağnaz-Burak Erdener ikilisi ise genel klasmanda da 8. olarak büyük bir başarının altına imza attı.

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı: Güzel İzmir’den güzel sonuçlar alarak dönüyoruz!

  Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “2014 yılında Castrol Ford Team Türkiye olarak takımlar, pilotlar, gençler ve 2 çeker klasmanlarında şampiyon olmak istiyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin en genç takımı unvanına sahip Castrol Ford Team Türkiye olarak Ege Rallisi’nde öncelikli hedefimiz Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu’nun podyum görmesiydi. Zira Ege Rallisi’nde deneyimleri rakiplerine göre daha göreceli olan Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu’nun Ege Rallisi’nde aldıkları ve zaferle taçlandırdıkları sonuçlar, gençlere öncelik veren takım anlayışımızın da başarısını bir kere daha kanıtlamıştır.

  “Gençler” birinciliği ve “2 Çeker” kupasında ise Ege Rallisi öncesinde Buğra Bağnaz-Burak Erdener ve Ümit Özdemir-Afşin Baydar ikilisinin başarılı sonuçlar almasını bekliyorduk. Bu noktada Ege Rallisi’nin hem ilk gün hem ikinci gün sonunda sporcularımızın elde ettiği başarılı sonuçlar, beklentilerimizde ne kadar haklı olduğumuzu da ispatladı” dedi.

  Sezonunun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde zirveyi domine eden Castrol Ford Team Türkiye, kalan 6 zorlu yarışta da yine zirvede yer alarak şampiyonluklarla sezonu tamamlamayı hedefliyor.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön