•    HABER DETAY
 • 15.01.2014 - Castrol Ford Team Türkiye ekibi sezon şampiyonluğunu kutladı!

  Sezon başında belirlediği tüm hedeflere ulaşarak sezonu şampiyon olarak kapatan Castrol Ford Team Türkiye (CFTT) ekibi, coşkulu bir kutlama yaptı. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, şampiyon pilotları kutlayarak, “Castrol Ford Team Türkiye ekibimiz, bu yıl da zorlu rakiplerini geride bırakıp, Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonluğunu kazanarak, şampiyonluk keyfini bir kez daha bize yaşattı. Her zaman en iyisi için mücadele eden bu takımın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

  Uzun yıllardır ralli sporuna aralıksız destek veren Ford Otosan, 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Takımlar, Pilotlar, Gençler ve İki Çeker kategorilerinde şampiyon olarak tamamlayan Castrol Ford Team Türkiye ekibiyle başarılarını kutlamak üzere akşam yemeğinde bir araya geldi. Geceye, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, Castrol CIS Türkiye ve İskandinavya Satış Direktörü Ömer Dormen, TOSFED Başkanı Metin Çeker ve CFTT Takım Direktörü Serdar Bostancı ile şampiyon pilotlar katıldı.

  Haydar Yenigün: Sezon başında koyduğumuz hedeflerin hepsine ulaştık

  Gecede bir konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “2013 yılında Ford Otosan olarak her alanda zorlu bir yarış içerisindeydik. Pilotlarımız ralli parkurlarında, mühendislerimiz laboratuvarlarda, işçilerimiz üretim merkezlerinde Ford Otosan’ın liderliği için yıl boyunca ter döktü. Her zaman en iyisi için mücadele eden bu takımın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” dedi. Ralli sporunda Türkiye’nin en güçlü ekibine sahip olmanın mutluluğunu yaşadıklarını da belirten Yenigün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sezon başında koyduğumuz hedeflerin hepsine ulaştık. Castrol Ford Team Türkiye olarak Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonluğu kupasını kaldırdı. Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ile Türkiye Ralli Şampiyonluğunu, Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz ile Türkiye Ralli Şampiyonası iki çeker birinciliğini kazandık. Murat Bostancı ile 4. kez, Türkiye genç pilotlar birinciliğini elde ettik. Murat Bostancı ayrıca, Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda da yarışarak, bu yıl Junior WRC’ye katılan tek Türk pilot oldu. Katıldığı 6 Junior WRC yarışında da büyük tecrübe elde etti ve ilk yılında etap birincilikleri kazanarak bizi gururlandırdı.”

  Yarışlar Ford Fiesta ile kazanıldı

  Konuşmasına, “Pilotlarımız bu zorlu yarışları Ford’un sınıfının en çok satan, en sevilen, en beğenilen araçlarından Fiesta ile kazandı” diyerek devam eden Yenigün, sözlerini bu başarıda emeği geçen tüm teknik ekibe teşekkür ederek tamamladı.

  Ömer Dormen: Ford’la yaptığımız işbirlikleri bizi liderliğe taşıyor

  Castrol CIS Türkiye ve İskandinavya Satış Direktörü Ömer Dormen de gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ford ile Castrol‘ün dünya çapında 2001 yılından beri süregelen stratejik ortaklığı, müşterilerimize ve tüketicilerimize de birçok alanda faydalar sunmamızı sağlıyor. Bu stratejik ortaklık, teknoloji alanında; ortak mühendislik faaliyetleriyle yeni motorların tasarım aşamasında kullanılacak yağların birlikte geliştirilmesi ile başlayıp ilk dolumda Castrol madeni yağların kullanılması, Ford-Castrol ortak logolu yağların pazara sunulması, Türkiye ve Dünya Ralli Şampiyonası’nda beraber yer almak gibi birçok ortak faaliyetler ile destekleniyor. Ford ile yaptığımız bu işbirliklerimizin bizi her zaman liderliğe taşıdığına inanıyoruz. İşbirliğimizin en güzel örneklerinden biri olan Castrol Ford Team Türkiye ile de 2006 yılından bu yana büyük bir tutkuyu paylaşıyor ve ralli parkurlarında sayısız şampiyonluğa imza atıyoruz. Bu vesile ile Castrol EDGE’nin üstün performansına güvenen Castrol Ford Team Türkiye’nin başarılı pilotlarına, takım direktörü Serdar Bostancı ve ekibine tebrik ve teşekkürlerimizi iletiyorum.”

  Metin Çeker: Genç pilotlarımıza güvenimiz sonsuz

  Gecede, TOSFED Başkanı Metin Çeker de bir konuşma yaptı. Castrol Ford Türkiye takımını başarılarından ötürü tebrik eden Çeker, “İstikrarlı bir şekilde motor sporlarına destek veren Castrol ve Ford markalarına federasyonumuz adına teşekkür ederim. Türkiye’deki destek ve başarıları ile birlikte Castrol Ford Team Türkiye başarılarını dünyaya da taşıyor. Dünya Gençler Şampiyonası’nda yarışan Murat Bostancı ülkemizi başarıyla temsil etti. Federasyon olarak biz de genç sporcularımıza büyük önem veriyor ve onları destekliyoruz” dedi.

  Serdar Bostancı: Murat Bostancı milyonlarca insanın evinde Türk bayrağını dalgalandırıyor

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı ise şampiyonluk yemeğinde bir konuşma yaptı: “Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz Türkiye’nin en önemli ve en eski uluslararası rallisi olan 42. Boğaziçi Rallisini kazandı. Bundan 33 yıl önce de aynı ralliyi anne ve babası kazanmıştı. Murat Bostancı ise dünyanın en popüler ralli oyunlarından olan WRC4 isimli video oyununda yer alarak Junior WRC'de kullandığı CFTT renklerindeki Fiesta R2 aracıyla milyonlarca insanın evinde hala Türk bayrağı dalgalandırmaya devam ediyor. Her üç pilotumuz da Türkiye Ralli şampiyonasında en az bir ralli kazanarak CFTT pilot kadrosunun hızını ispat etti. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası klasmanına baktığımızda ilk dört sırada 3 CFTT pilotu görüyoruz. Ford Fiesta S2000 araçlarımız start aldığı 7 rallinin 6’sını kazanarak Ford Fiesta'nın sağlamlığını ve performansını bir kez daha ispat etti. Türkiye'de bütün rallilerde start alan Ford Fiesta R2, bu rallilerin hepsinde finişe ulaşarak ve hepsinde iki çeker birincisi olarak yine Ford Fiesta'nın sağlamlığını ve performansını ispat ederken kırılması zor bir rekora da imza attı.” Konuşmasına, “Bana gelince; 2014 yılı benim motor sporlarındaki 40. yılım. Bu vesileyle bu 40 yılın neredeyse 30 yılında hep yanımda olan Ford, BP-Castrol, Pirelli firmalarına ve tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diyerek devam eden Bostancı, “Hep birlikte büyük başarılara imza attık, bundan sonrasında da hem yurtiçinde hem de yurtdışında daha da büyük başarılar elde edeceğimize eminim” dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön