•    HABER DETAY
 • 17.12.2013 - ISOK Rallisi’ni Murat Bostancı Kazandı Sezon Şampiyonu Yağız Avcı oldu!

  Castrol Ford Team Türkiye 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Takımlar, Pilotlar, Gençler ve İki Çeker kategorilerinde şampiyon olarak tamamladı.

  Sezonun son yarışı olan Opar Olio İstanbul Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye pilotları üstün bir başarı sergileyerek birinci, üçüncü ve beşinci olarak yarışı tamamlandılar. Bir önceki yarış olan Hitit Rallisi’nde şampiyonluğu garantileyen Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı ve Onur Vatansever, Opar Olio İstanbul Rallisi birinci olarak tamamlayan ekip oldu. Bu şampiyonluk ile Castrol Ford Team Türkiye, takım olarak dördüncü şampiyonluğuna ulaşmış oldu.

  14 – 15 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Opar Olio İstanbul Rallisi Castrol Ford Team Türkiye’nin zaferiyle sonuçlandı. Yarış sonunda podyuma birinci ve üçüncü olarak çıkan Castrol Ford Team Türkiye pilotları, takımları adına sezon boyunca elde ettikleri başarılı sonuçlarla 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nı zirvede tamamlama başarısı gösterdiler. Castrol Ford Team Türkiye bu başarıyla arka arkaya 4’üncü Türkiye Takımlar Şampiyonu olma başarısını da elde etmiş oldu.

  Opar Olio İstanbul Rallisi sonuçlarına göre Murat Bostancı ve Onur Vatansever ikilisi Fiesta S2000 ile yarışı birinci tamamlarken, Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisi de yine Fiesta S2000 ile üçüncü olarak yarışı tamamladı. Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz ikilisi ise Castrol Ford Team Türkiye adına iki tekerlekten çekişli Fiesta R2 araçlarıyla yarışı beşinci olarak tamamladı.

  Sezonun son yarışı ardından ise, pilotlar şampiyonasında Yağız Avcı 2013 Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonu olma başarısı gösterirken, Bahadır Gücenmez de 2013 Türkiye Ralli ko-pilotlar şampiyonu oldu. Opar Olio İstanbul Rallisi’ni beşinci olarak bitiren Orhan Avcıoğlu, Burçin Korkmaz ekibi ise sezonu iki çeker birincisi olarak tamamladı.

  “Sezonu Şampiyon olarak kapamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı Opar Olio İstanbul rallisi ile tamamlanan 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takımlar bazında birinci olarak tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Aslında Hitit Rallisi’nde şampiyonluğumuzu ilan etmiştik. Her Sene Castrol Ford Team Türkiye olarak daha iyi sonuçlar elde ediyoruz. Bu başarının arkasında bir takım çalışması var. Ben buradan pilotlarımıza, yöneticilerimize, teknik ekibimize ve bize güvenen sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum.”  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön