•    HABER DETAY
 • 27.11.2013 - Castrol Ford Team Türkiye Şampiyonluğu Garantiledi!

  Başarıyla geçen Hitit Rallisi’nin ardından Castrol Ford Team Türkiye, aldığı puanlarla 2013 sezonunda takımlar şampiyonluğunu garantiledi. Antalya’da düzenlenen Hitit Rallisi’ni Castrol Ford Team Türkiye pilotlarından Yağız Avcı birinci, Murat Bostancı ise ikincilikle tamamladı. Murat Bostancı bu sonuçla Gençler Şampiyonasını, takımın diğer pilotu Orhan Avcıoğlu ise İki Çeker Kupasını garantiledi.

  23 – 24 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 40’ıncı Hitit Rallisi Castrol Ford Team Türkiye’nin zaferiyle sonuçlandı. Çifte zafer yaşayarak podyumda ilk iki sıraya yerleşen pilotlar takımlarına kazandırdıkları puanlarla takımı sezon bitmeden 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliğe taşıdı. Türkiye’de ralli sporunu uzun yıllardır yatırım yapan Castrol Ford Team Türkiye bu başarıyla arka arkaya 4’üncü Türkiye Takımlar Şampiyonu oldu.

  Hitit Rallisi sonuçlarına göre Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ikilisi Fiesta S2000 ile yarışı lider tamamlarken, Murat Bostancı – Onur Vatansever ikilisi de yine Fiesta S2000 ile ikinci olarak yarışı tamamladılar. Castrol Ford Team Türkiye’nin çifte podyum zaferinin ardından Hitit Rallisi’nin üçüncüsü ile Fatih Kara oldu. Hitit Rallisi’ndeki ikincilik ile Murat Bostancı 2013 yılı Gençler Şampiyonasını garantilerken Castrol Ford Team Türkiye’nin Fiesta R2 ile yarışan pilotu Orhan Avcıoğlu ise Antalya’daki sonucun ardından 2013 Yılı 2 Çeker Kupasını garantiledi.

  “Sezon Bitmeden Şampiyonluğumuzu Açıklamanın Gururunu Yaşıyoruz”

  Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı sezonun bitmesine 1 yarış kala şampiyonluklarını ilan etmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti; “sezon bitmeden takımlar şampiyonluğumuzu garantiledik. Murat Bostancı Gençler Kupasını, OrhanAvcıoğlu ise 2 Çeker Şampiyonluğunu garantiledi. Yağız Avcı ise Türkiye şampiyonluğuna emin adımlarla ilerliyor. Takımımıza bu başarıları yaşatan sporcularımıza teşekkür ederim”.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön