•    HABER DETAY
 • 01.10.2013 - Boğaziçi Rallisi’nin en iyisi Castrol Ford Team Türkiye!

  Avrupa ve Türkiye Ralli Şampiyonaları’na puan veren 42’inci Uluslararası Boğaziçi Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye, elde ettiği birincilikle yarışa damgasını vurdu. Genel klasmanda ise kullandığı Fiesta S2000 ile Orhan Avcıoğlu ve Co-pilotu Burçin Korkmaz yarışı birinci olarak tamamlarken, Murat Bostancı ise Fiesta R2 ile gençler ve 2 çeker klasmanlarında yarışı birinci olarak tamamlama başarısı gösterdi.

  Türkiye’nin en önemli uluslararası ralli organizasyonu ve Uluslararası Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı olan Boğaziçi Rallisi, 27-29 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul’da toprak parkurda düzenlendi. 192 kilometre özel etap, 420 kilometre normal etaptan oluşan rallide ekipler, toplamda 612 km’lik mesafeyi geride bıraktı. 51 ekibin start aldığı parkuru 31 araç tamamladı. Castrol Ford Team Türkiye yarışlara üç otomobil ile katılırken pilotlar Fiesta S2000 ve Fiesta R2 model araçları kullandılar.

  Castrol Ford Team Türkiye, 2013 Boğaziçi Rallisi’nde takım olarak birinci olma başarısını gösterirken, Castrol Ford Team Türkiye pilotu Orhan Avcıoğlu yarışı birinci olarak tamamlama başarısı gösterdi. 1980 yılında yarışı kazanma başarısı gösteren Azmi Avcıoğlu ve Beyza Avcıoğlu’nun ardından şimdi de yarışı, oğulları Orhan Avcıoğlu’nun kazanmış oldu. Murat Bostancı ve co-pilotu Onur Vatansever ise gençler ve 2 çeker araç klasmanlarında Fiesta R2 otomobili ile yarışı birinci olarak tamamlarken, genel klasmanda dördüncü olarak yarışı tamamlama başarısı gösterdiler. Son iki yılın podyum gören piltou Yağız Avcı ve co-pilotu Bahadır Gücenmez ise yarışın ikinci gününde yaşadıkları teknik bir arıza nedeniyle birinci sırada götürdükleri yarışı tamamlayamadılar.

  Serdar Bostancı: Ford Fiesta’larımız hızlı ve dayanıklı

  Yarış sonunda bir açıklama yapan Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, her geçen yıl daha da başarılı olduklarını hatırlatarak sözlerine şu şekilde devam etti: “Castrol Ford Team Türkiye olarak, son 3 yıldır olduğu gibi, bu yıl da takım olarak önemli bir başarıya imza attık. Bu başarının temel faktörü, takım olarak sürekli gelişime olan inancımız ve yarışlarda kullandığımız Fiesta araçlarımızın zor şartlar altında göstermiş olduğu üstün performanstır. Bu başarıyla takımlar şampiyonluğumuzu da ilan etmeye hazırlanıyoruz.”  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön