•    HABER DETAY
 • 03.Mayıs.2013 - Castrol Ford Team Türkiye, Eskişehir Rallisi’nde zafer için yarışacak

  Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde ilk sırayı elde eden Castrol Ford Team Türkiye, Türkiye’nin en hızlı ve kaygan zeminli, pilotajı öne çıkartan özel etaplara sahip Eskişehir Rallisi’nde yine zafer için yarışacak.

  Türkiye Ralli Şampiyonası’na zaferle başlayan Castrol Ford Team Türkiye, sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde olduğu gibi 4-5 Mayıs tarihlerinde koşulacak Eskişehir Rallisi’nde de zafer hedefliyor. 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı olan Eskişehir Rallisi, 99 km özel etap ve 237 km normal etaba sahip asfalt zeminli bir ralli olma özelliğiyle, pilotajı ön plana çıkartan bir yarış.

  Castrol Ford Team Türkiye; Türkiye’nin en hızlı ve kaygan zeminli, pilotajı öne çıkartan özel asfalt etaplara sahip Eskişehir Rallisi’ne iki S2000 ve iki R2 Fiesta ile katılıyor. S2000’leri Yağız Avcı ve Murat Bostancı, R2’leri ise Orhan Avcıoğlu ile 19 yaşındaki Eskişehirli genç pilot Buğra Banaz kullanıyor. Kendi evinde yarışacak genç pilot Buğra Banaz için de bu yarış büyük önem taşıyor.

  Serdar Bostancı: Eskişehir Rallisi’nde yine başarılı olacağımıza inanıyoruz
  Öncelikli hedeflerinin ralliyi kazanmak olduğunu belirten Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “İki otomobilimizin ilk 3 sırada ralliyi tamamlamasını ve iki çeker kategorisinde birinci olmayı hedefliyoruz. Dört otomobilimizin de ilk 10 içinde yer alacak şekilde finişe ulaşmasını istiyoruz” dedi. Bostancı, ilk yarış olan Ege Ralli’sinde aldıkları puanlar sayesinde bu yarışa Takımlar, Pilotlar, Gençler ve iki çeker liderliği ile başladıklarını ve liderliklerini pekiştirecek değerli puanları almak konusunda da genç pilotlarına ve ekibe inançlarının tam olduğunu söyledi. 2012 sezonunda Eskişehir Rallisi’nde başarılı sonuçlar aldıklarını belirten Bostancı, Ford Otosan İnönü Fabrikası nedeniyle Eskişehir’in, evleri sayıldığını da sözlerine ekledi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön