•    HABER DETAY
 • 09.01.2013 - Castrol Ford Team Türkiye şampiyonluk kupasını teslim aldı

  Castrol Ford Team Türkiye, TOSFED tarafından düzenlenen Şampiyonlar Gecesi Ödül Töreni’nde Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonluğu Kupası’nın yanı sıra genç pilotlarının başarısı ile toplam 18 kupa aldı.

  Çıtasını yükselterek 2012 yılında iki şampiyona birden kovalayan Türkiye’nin şampiyon ekibi Castrol Ford Team Türkiye, Aralık ayında gerçekleştirilen FIA ödül gecesinde dünyanın önemli şampiyon pilotlarıyla birlikte Doğu Avrupa Kupası Pilotlar Şampiyonluğu kupasını teslim almıştı. 6 Ocak 2013 Pazar günü TOSFED tarafından gerçekleştirilen Şampiyonlar Gecesi Ödül Töreni’nde ise şampiyon ekip Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonluğu Kupası’nın yanı sıra dört pilotunun aldığı birincilik kupalarıyla gururlandı.

  2012 sezonunda yenilenen iki Fiesta S2000 ve iki de tamamen yeni Fiesta R2 ile yarışan Castrol Ford Team Türkiye, Tosfed tarafından verilen toplam 18 kupa almayı başardı. Ekibin dört pilotunun topladığı 293 puanla Castrol Ford Team Türkiye, Takımlar Şampiyonluğu’na ulaşırken genç ve yetenekli pilotu Yağız Avcı ve copilotu Bahadır Gücenmez ile de Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası ikincisi oldu. Takımın bir diğer genç pilotu Murat Bostancı, copilotu Onur Vatansever ile birlikte sezonu üçüncü sırada tamamlarken Genç Pilotlar Birinciliği klasmanında da zafere ulaştı.

  Gençlere yatırımın meyvesi 18 adet kupa
  Yarıştığı her kategoride maksimum başarı elde etmeyi gelenek haline getiren Castrol Ford Team Türkiye takımı adına yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, Murat Bostancı-Onur Vatansever, Emre Yurdakul-Burak Erdener ve Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilileriyle 18 adet kupa kazandı. Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonası’nda elde edilen birinciliğin yanı sıra yaş ortalaması 24 olan pilotlar, Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası, Türkiye Ralli Copilotlar Şampiyonası, Türkiye Ralli Sınıf 2 Birinciliği, Türkiye Ralli Sınıf 2 Copilotlar Birinciliği, Türkiye Ralli Sınıf 6 Birinciliği, Türkiye Ralli Sınıf 6 Copilotlar Birinciliği, Türkiye Ralli İki Çeker Kupası Birinciliği, Türkiye Ralli İki Çeker Kupası Copilotlar Birinciliği ve Türkiye Ralli Genç Pilotlar Birinciliği klasmanlarında kupa kazandırdılar. 21 klasman içerisinde 6 birincilik kupası kazanan ekip, Türkiye Ralli Şampiyonası’nı 2012 sezonunda da domine etti.

  Castrol Ford Team Türkiye 2012 Sezonu Dereceleri:
  Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonası Şampiyon
  Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası İkinci ve üçüncü
  Türkiye Ralli Copilotlar Şampiyonası İkinci ve üçüncü
  Türkiye Ralli Sınıf 2 Birinciliği İkinci ve üçüncü
  Türkiye Ralli Sınıf 2 Copilotlar Birinciliği İkinci ve üçüncü
  Türkiye Ralli Sınıf 6 Birinciliği Birinci ve ikinci
  Türkiye Ralli Sınıf 6 Copilotlar Birinciliği Birinci ve ikinci
  Türkiye Ralli İki Çeker Kupası Birinciliği Birinci ve ikinci
  Türkiye Ralli İki Çeker Kupası Copilotlar Birinciliği Birinci ve ikinci
  Türkiye Genç Pilotlar Birinciliği Birinci  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön