•    HABER DETAY
 • 08.12.2012 - Castrol Ford Team Türkiye pilotları Formula 1 ve WRC yıldızları ile aynı sahnede

  Bu yıl Türkiye’de düzenlenen ve dünyanın en önemli motorsporları şampiyonlarının kupalarını aldığı FIA ödül gecesinde Türkiye’den de iki pilot ödül almak için sahnede yerini aldı. Geceye katılarak 2012 yılı Doğu Avrupa Ralli Şampiyonluğu ödülünü alan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisi, törenin ardından şampiyonların şampiyonunun belirleneceği International Winners Championship'e katılmak üzere Hırvatistan’a gitti.

  Castrol Ford Team Türkiye’nin başarılarla dolu 2012 sezonu, aynı güzellikte bir final ile noktalanıyor. Bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra Doğu Avrupa Ralli Şampiyonası’nda da mücadele eden ekip, Türkiye’de Takımlar Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa’da Pilotlar Şampiyonluğu’na ulaştı. Kıtalararası Ralli Şampiyonası IRC’ye dahil Ukrayna’da koşulan Yalta Rallisi’ni de kazanarak tarihe geçen Avcı, dünyanın önde gelen ralli pilotlarının mücadele ettiği bir IRC yarışını kazanan ilk Türk pilot oldu.

  Kupalarını Formula 1 ve WRC şampiyonları ile birlikte aldılar 2012 Doğu Avrupa Ralli Şampiyonluğu'nu kazanan Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisi, FIA ödül gecesinde, dünyanın önemli şampiyon pilotlarıyla birlikte ödülünü aldı. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen törene, Castrol Ford Team Türkiye’yi temsilen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Satınalma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe, Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sanrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, Castrol Madeni Yağlar Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen ile Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı katıldı. Castrol Ford Team Türkiye’nin şampiyon pilotu Yağız Avcı, aldığı bu şampiyonluk ödülünün çok anlamlı olduğunu söyleyerek, “Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonları ile birlikte ödül almak benim için unutulmayacak bir anı oldu” dedi.

  Şampiyonlar şampiyonasında iki Castrol Ford Team Türkiye pilotu Şampiyon pilotlar Yağız Avcı ve Murat Bostancı, 2012 yılı şampiyonlar şampiyonunun belirlendiği International Winners Championship'e katılmak üzere Hırvatistan’a gidiyor. Türkiye’den etkinliğe davet edilen iki pilot olan Avcı ve Bostancı IWC’de, dünyanın çeşitli ülkelerinden şampiyon pilotların benzer özelliklere sahip otomobillerle karşılaştığı organizasyona katılacak. 8 Aralık Cumartesi günü saat 14.00'de başlayacak ve saat 24.00'de düzenlenen ödül töreniyle son bulacak olan International Winners Championship, yaklaşık 10 bin seyircinin katılımıyla Zagreb Arena Hall'de oluşturulan özel parkurda gerçekleştirilecek. Farklı ülkelerden birçok ralli, tırmanma ve pist şampiyonu pilotun katılacağı organizasyonda, pilotlar elemeler ve finallerde farklı otomobiller ile yarışarak birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacak. Uluslararası bir organizasyonda şampiyonluk ödülünü aldıktan sonra bir diğer uluslararası organizasyonda Türkiye’yi temsil edecek olan Yağız Avcı, takım arkadaşı Murat Bostancı ile birilkte diğer ülkelerden gelen önemli isimlere karşı Türkiye’ye yeni bir şampiyonluk daha kazandırmak için mücadele edecekler.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön