•    HABER DETAY
 • 30.09.2012 - Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı Doğu Avrupa Kupası’nda liderliğini sürdürüyor

  Doğu Avrupa Kupası’nda mücadele eden Castrol Ford Team Türkiye pilotu Yağız Avcı, 27-30 Eylül tarihlerinde Bulgaristan’da gerçekleştirilen Sliven Rallisi’nde elde ettiği genel klasman 5’inciliği ile Doğu Avrupa Kupası’ndaki liderliğini sürdürdü ve birinciliğini büyük ölçüde garantiledi. Genç pilotun kupayı kaldırması, yapılacağı henüz kesinleşmemiş olan Sırbistan Rallisi’nin sonucuna bağlı.

  Yeni sezona yeni ve yüksek hedeflerle başlayan Castrol Ford Team Türkiye, genç ve yetenekli pilotları ile takım tarihine yeni başarılar eklemek üzere. Yalta Rallisi’nden IRC zaferiyle dönen ekip, yine IRC’ye de puan veren Sliven Rallisi’nde elde ettiği genel klasman beşinciliğiyle şampiyonaya çok yaklaştı. 27-30 Eylül tarihlerinde koşulan ralli sonrasında Fiesta S2000 pilotu Yağız Avcı, co-pilotu Bahadır Gücenmez ile birlikte 2012 Doğu Avrupa Kupası birinciliğini büyük ölçüde garantilediler. Fiesta R2 ile yarışan Murat Bostancı ise co-pilotu Onur Vatansever ile birlikte genel klasman yedinciliğiyle iki çeker klasmanında zafere yaklaştı.

  Bulgaristan’ın Sliven kentinde gerçekleştirilen ralli, 27-30 Eylül tarihleri arasında koşuldu. Üç gün süren rallinin ilk gününe seyirci özel etabıyla başlandı. Toplam 13 özel etabın koşulduğu rallide ekipler ikinci gün 8, üçüncü gün de 4 etabı geride bıraktı. 197 km’si özel etap olmak üzere 408 km’nin kat edildiği Sliven Rallisi, 30 Eylül Pazar günü saat 15.00’te sona erdi.

  Yağız, zirveye oynamaya devam ediyor Doğu Avrupa Kupası kapsamında Avrupa’da 4 yarışa katılan Castrol Ford Team Türkiye, aynı zamanda iki IRC yarışında da mücadele etmiş oldu. İlk IRC yarışları olan Yalta Rallisi’nde podyumun en üst basamağına çıkmayı başaran Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, ikinci IRC yarışlarında da yine zirveye oynadı. Yarışın ilk gününü lider tamamlayan ekip, temkinli ve sonuç odaklı pilotajları ile ikinci gün servis alanına beşinci sırada döndüler. Avcı-Gücenmez ikilisi, üçüncü gün performanslarını koruyarak Doğu Avrupa Kupası liderliğini finişe ulaştırdılar. Ralli dünyasının yeni gözdesi olan Avcı, sürdürdüğü performans ile gelecekte de uluslararası ralli arenasında var olmayı sürdüreceğinin işaretini verdi. Fiesta R2 ile yarışan Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, Yalta Rallisi’ndeki performanslarını aşarak, Sliven Rallisi’ni genel klasman yedincisi olarak tamamladılar. İki çeker klasmanı üçüncüsü ekip, Sınıf 6 birincisi oldu.

  Serdar Bostancı: “Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” Yalta Rallisi’nde elde ettiği birincilikle dikkatleri üzerine çeken Yağız’ın Doğu Avrupa Kupası birinciliğine yaklaşmasından gurur duyduklarını ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, “Bu yıl pilot, co-pilot ve araçlarımızla Doğu Avrupa Kupası birinciliğine ulaşabileceğimizi herkese gösterdik. Yalta Rallisi’nde elde ettiğimiz zafer bize büyük moral verdi. Takım ve pilotlarımızın geleceğine yön vereceğine inandığım Doğu Avrupa Kupası’nda zafere ulaşacak olmamız sürpriz değil; daha büyük hedefler belirlemenin ilk adımı. Takımımız ERC’nin de ötesinde olan IRC’de bile zafer elde edebilecek güçte. Bizi tüm süreçlerde destekleyen ve yalnız bırakmayan büyük Castrol Ford Team ailesini ve tüm sponsorlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön