•    HABER DETAY
 • 23.08.2012 - Castrol Ford Team Türkiye, Samsun’da ilk defa düzenlenecek ralliye imzasini atmaya hazirlaniyor

  Sezonun bir önceki yarisi ve kendi evi Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ilk iki sirayi elde ederek hem pilotlar hem de takimlar sampiyonasinda liderlige yükselen Castrol Ford Team Türkiye, 25 - 26 Agustos tarihlerinde düzenlenecek 39’uncu Hitit Rallisi’nde de maksimum puan hedefliyor. Samsun’da bugüne kadar düzenlenen ilk ulusal yaris olacak 39’uncu Hitit Rallisi’ne Samsunlularin büyük ilgisi bekleniyor.

  Türkiye Ralli Sampiyonasi’nin 6’nci ayagi olan 39’uncu Hitit Rallisi, 25-26 Agustos tarihlerinde Samsun’da düzenleniyor. Ankara Otomobil Sporlari Kulübü ANOK tarafindan organize edilen yaris, Samsun’da gerçeklestirilecek olan ilk ulusal ralli olma özelligini tasiyor. Iki gün sürecek olan 39’uncu Hitit Rallisi’nin sembolik starti, ulu önder Atatürk’ün 19 Mayis 1919’da Milli Mücadele’nin ilk mesalesini yakmak üzere Samsun’a ayak bastigi noktada yapilacak. Ilk gün 4, ikinci gün 6 olmak üzere toplamda 10 özel etabin geçilecegi toprak zeminli rallide 120 km’si özel etap olmak üzere yarisçilar toplam 287 km geride birakilacak.

  Türkiye Ralli Sampiyonasi’nin sondan bir önceki yarisi olan 39’uncu Hitit Rallisi’nde iki Fiesta S2000 ve iki Fiesta R2 ile yarisacak olan Castrol Ford Team Türkiye, son yarislarda sergiledigi performansi Samsun’da da sürdürme hedefinde. Yagiz Avci – Bahadir Gücenmez ve Murat Bostanci – Onur Vatansever ikililerinin Kocaeli Rallisi’nde elde ettikleri çifte zafer ile hem pilotlar hem de takimlar siralamasinda liderlige oturan Castrol Ford Team Türkiye ekibi, sezonun sondan bir önceki rallisinde de ayni basariya ulasip, liderligini perçinlemek istiyor. Fiesta R2 ile yarisan Orhan Avcioglu – Burçin Korkmaz ve Emre Yurdakul – Burak Erdener ikilileri de takimin maksimum puan almasina katkida bulunmaya çalisacaklar.

  Bostanci: Samsun’un ilk ulusal rallisine adimizi yazdirmak istiyoruz Sezonun son yarislarinda pilot, co-pilot ve teknik ekibin de olaganüstü özverisi ile liderlige yükselmenin mutlulugunu yasadiklarini ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostanci, “Türkiye tarihi için önemli bir kentte gerçeklestirilen ilk rallinin ilk kazananlari olmayi çok istiyoruz. Sezon boyunca ekibimiz ve Fiesta’larin toprak parkurda sergiledikleri performans, bunun mümkün olabilecegini gösteriyor. Samsun’da elde edecegimiz puanlarla sampiyonluga daha da yaklasmak arzusundayiz,” dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön