•    HABER DETAY
 • - Ford Rallye Sport Turkey’de heyecan devam ediyor!..

  Ford Rallye Sport Turkey’de heyecan devam ediyor!..

  Ford Rallye Sport Turkey, 2007 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan İpragaz Ege Rallisi öncesinde, takım ve sezon hedefleriyle ilgili bilgiler veren Takım Direktörü Serdar Bostancı, sezona yenilenmiş bir takım olarak start alacaklarını belirtti ve sezon sonunda Markalar, Pilotlar, Gençler ve Bayanlar kategorilerinde şampiyonluk hedeflediklerini ifade etti.

  Ford Rallye Sport Turkey bu sezon, Opet ana sponsorluğundaki iki, Ipragaz Energy Team sponsorluğunda da bir olmak üzere, 3 Focus WRC aracıyla puan toplayacak. Motorsporlarının gelişiminde sponsor firmalara önemli sorumluluklar düştüğünü hatırlatan Bostancı, “Ford Rallye Sport Turkey çatısı altında yarıştırdığımız araçlara ve pilotlara bakıldığında, Türkiye’nin önemli ve konularında lider firmalarıyla işbirliği içerisinde olduğumuz görülüyor. Özellikle, uzun yıllardan bu yana sponsorlarımızdan biri olan ve bu yıl da desteğine devam eden OPET’e, araçlarımızın lastik tedarikçisi olan Pirelli firmasına, CEVA’ya ve bizlerle birlikte şampiyonluk için mücadele edecek diğer tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

  Ford Rallye Sport Turkey adına yarışacak olan Hakan Dinç’in tecrübesiyle gerek genç pilotlara liderlik edeceğini gerekse, toplayacağı puanlarla Ford Rallye Sport Turkey’nin başarısı için önemli rol oynacağını belirten Serdar Bostancı, “Hakan Dinç, motorsporlarındaki başarısı ve tecrübesini, bu sezon Ford Rallye Sport Turkey için kullanacak. İpragaz Energy Team sponsorluğunda, Focus WRC aracı kullanacak olan Hakan Dinç – İsmet Özbakır ikilisinin, bu yıl hedeflediğimiz şampiyonluk için önemli katkılar sağlayacağından kuşkumuz yok.” dedi.

  Ford Rallye Sport Turkey’nin geleceği sağlam...

  Ford Rallye Sport Turkey, 2007 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da gençe pilotlara şans tanıyacak. Geçtiğimiz sezon genç pilot Emre Yurdakul’u WRC koltuğuna oturtarak, önemli bir gelişim sergilediklerini belirten Serdar Bostancı, “Türkiye’de motorsporlarının arzu ettiğimiz noktaya gelmeşi için genç pilotların bu şekilde teşvik edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Geçtiğimiz sezon Emre Yurdakul’un Focus WRC ile yaptıkları ortada. Kendisine olan güvenimizi boşa çıkarmadı. Bu yıl da bu konudaki tutumumuzu devam ettirdik ve yine bir genç pilotu WRC koltuğuna geçirdik; Adil Küçüksarı. Biri 22 diğeri 24 yaşında iki genç pilotla geleceğe ümitle bakıyoruz. Önümüzdeki yıllarda isimlerini sıkça duyacağımıza inandığımız genç pilotlarımızla gelecekteki başarılarımızı garantiye alıyoruz” dedi. Emre Yurdakul’un daha önceki yıllarda da birlikte yarıştığı Can Erkal ile mücadele vereceğini belirten Bostancı, “Geçtiğimiz sezon Emre’ye tecrübesiyle bir öğretmen gibi yardımcı olan Afşin Baydar, bu yıl da Adil’e co-pilotluk yapacak.” dedi.

  Bayanlardan şampiyonluk bekliyoruz...

  Ford Rallye Sport Turkey şemsiyesi altında bu sezon 4 bayan takım yarıştıracaklarını ifade eden Serdar Bostancı, “Bu sezon, bayanlardan oluşan 4 ekibe destek veriyoruz. Geçtiğimiz yılın Bayanlar Şampiyonu, Burcu Çetinkaya’nın haricinde, Fiesta ve Ka araçlarımızla yarışacak olan ekiplerimizin; Duygu Deniz-Beril Tokcan, Berna Aksoy-Belma Çelik ve Demet Kapani-Özlem Akgüç ikililerinin sezon sonu hedefleri, gerek kendilerine, gerekse araçlarımıza olan güvenimizin bir kanıtı. Bu 4 bayan ekip rakiplerine karşı 4 farklı; Bayanlar, A7, A5 ve N3 katagorilerinde şampiyonluk peşinde koşacaklar. Öyle sanıyorum ki, ekiplerimizin etaplarda erkek rakipleriyle mücadeleleri hem zevkli hem de teşvik edici olacak.” dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön