•    HABER DETAY
 • 26.07. 2012 - Castrol Ford Team Türkiye kendi evi Kocaeli’nde şampiyona liderliği hedefliyor  Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde podyumu hedefleyen Castrol Ford Team Türkiye, kendi evi Kocaeli’ndeki yarışta zafere ulaşarak Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da liderliğe yükselmeyi hedefliyor. Ford Otosan’ın bu yıl 11’inci kez sponsor olarak adını verdiği yarışın özel etapları da Ford modellerinin adını taşıyor.

  Türkiye’de ralli sporunu uzun yıllardır kesintisiz destekleyen tek firma Ford Otosan, kendi evi olan Kocaeli’nde gerçekleştirilen rallinin aralıksız 11’inci kez ana sponsorluğunu üstleniyor. Kocaeli’nin hem ekonomisine hem de şehrin sportif, kültürel ve sosyal yaşantısında katkı yapmayı öncelik olarak belirleyen Ford Otosan, bu çerçevede motorsporları alanında da şehre öncülük etmeye devam ediyor.

  KOSDER tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası 6’ncı yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 28-29 Temmuz tarihlerinde koşulacak. İki ayak üzerinden 124 km’si özel etap olmak üzere toplam 253 km’nin geride bırakılacağı rallinin ilk gününde 4, ikinci gününde de 8 özel etap koşulacak. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da özel etapların adları Ford, Otosan, Transit ve Fiesta olarak belirlendi. Toprak zeminde gerçekleştirilecek rallinin özel seyirci etabı 30 Temmuz Cumartesi günü saat 18.17’da Kocaeli Fuar Merkezi’nde start alacak.

  Castrol Ford Team Türkiye, kendi evinde kazanıp liderliğe yükselmek istiyor Bu yıl gerçekleştirilen 5 yarışta toplam 157 puan toplayan Castrol Ford Team Türkiye, kendi evinde gerçekleştirilecek Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde de Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ve Murat Bostancı-Onur Vatansever tarafından kullanılan iki adet Fiesta S2000 aracını ilk üçte tamamlayarak Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliğine yükselmek istiyor.

  Fiesta R2 ile Türkiye Ralli Şampiyonası İki Çeker Kupası Birinciliği’ne emin adımlarla ilerleyen ekip, Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ve Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilileri ile Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde klasmanlarında podyumu hedefliyor. Castrol Ford Team Türkiye, son yarışlarda elde ettiği yüksek finiş oranını sürdürerek dört otomobilini de ilk 10’da finişe ulaştırarak takımlar, pilotlar, gençler, S2000 ve Sınıf 6 klasmanlarında yüksek puanla yarışı tamamlamak istiyor.

  Bostancı: Fiesta ve genç ekibimizden maksimum puan bekliyoruz 2011 yılında gerçekleştirilen Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ilk iki sırayı elde ettiklerini hatırlatan Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Bu yıl da takım olarak öncelikli hedefimiz, iki Fiesta S2000 aracımızı da ilk iki sırada finişe ulaştırmak olacak. Pilotlarımız yılın en sıcak günlerine denk gelen Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde rakiplerinin yanı sıra sıcak hava koşullarıyla da mücadele edecekler. Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile özdeşleşmiş olan uzun ve zorlu etaplarda araç içi hava sıcaklığı 60 derecelere kadar çıkabiliyor. Fiesta S2000 araçlarımızın başarısını iki çeker Fiesta R2 otomobillerimizin elde edecekleri klasman birinci ve ikincilikleriyle destekleyeceklerine eminiz. 28 Temmuz Cumartesi günü Kocaeli Belediyesi Fuar Merkezi Otoparkı’nda gerçekleştirilecek olan özel seyirci etabında kendi seyircimizin, coşku ve heyecanımıza ortak olacaklarına inanıyorum. Kendi evimizde kazanmak ve şampiyona liderliğine çıkmak istiyoruz,” dedi.  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön