•    HABER DETAY
 • 05.07.2012 - Fiesta Ralli Cup heyecanı ERC Boğaziçi Rallisi’ne taşınıyor

  Ford’un 2012 ralli sezonunda özel bir organizasyonla genç pilotlara destek verdiği Fiesta Ralli Cup’ın ikinci yarışında pilot ve co-pilotlar Avrupa Ralli Şampiyonası’na puan veren Boğaziçi Rallisi’nde birincilik için mücadele edecekler. İstanbul Rallisi’nde edindikleri deneyimle Avrupalı pilotlarla birlikte yarışacaklar.

  Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üç yarışında puan verecek yepyeni bir şampiyona başlatan Ford, Türkiye’de 14 yıldır motorsporlarına aralıksız verdiği desteği sürdürerek spora genç yetenekler kazandırıyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından desteklenerek gerçekleştirilen tek marka kupası Fiesta Ralli Cup’ın ikinci ayağı 6-8 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 41’inci Boğaziçi Rallisi’nde koşulacak. Fiesta Ralli Cup’ın ikinci yarışında dokuz Ford Fiesta otomobil, 237 kilometresi özel etap olmak üzere 774 kilometreyi geride bırakacaklar. Cuma günü iki, Cumartesi günü altı ve Pazar günü altı olmak üzere 14 özel etapta en iyi zamanı elde etmeye çalışacak olan ekipler Avrupalı tecrübeli pilotlarla mücadele edecekler.

  Fiesta Ralli Cup’ın ilk yarışı olan İSOK İstanbul Rallisi’nde deneyim kazanan ekipler, benzer parkurlarda 147 km’si özel etap olmak üzere toplam 346 km’lik mesafe geride bırakmıştı. Yedisi Fiesta R2 ve ikisi de Fiesta ST olmak üzere dokuz aracın start aldığı Fiesta Ralli Cup’ta dört araç finişe ulaşabildi. Yarışın ilk etaplarında mükemmel bir performans ortaya koyan Ferhat Tanrıbilir-Burak Koçoğlu ikilisi, Fiesta Ralli Cup’ın ilk üç etabının sonunda en yakın rakibi Buğra Banaz-Taner Oylukan ile arasındaki zaman farkını 54,4 saniyeye çıkarttı. Ancak yarışın dördüncü etabında yaşadığı mekanik arıza nedeniyle Ferhat Tanrıbilir-Burak Koçoğlu ikilisinin yarıştan çekilmesiyle liderlik Buğra Banaz-Taner Oylukan ikilisine geçti. İlk etaplardan itibaren Buğra Banaz-Taner Oylukan, Eytan Halfon-Sedat Bostancı, Ali Dinç-Okan Avcı ikilileri arasında yaşanan mücadele böylece Fiesta Ralli Cup’ın heyecan seviyesini de artırdı. Buğra Banaz-Taner Oylukan ikilisini yakından takip eden Eytan Halfon-Sedat Bostancı, Ali Dinç-Okan Avcı ikilileri mücadeleyi son etaba kadar taşırken Fiesta R2 ile yarışan Ali Dinç-Okan Avcı’nın 7’nci etapta yarış dışı kalmasıyla Eytan Halfon-Sedat Bostancı ikilisi Fiesta Ralli Cup’ın ilk ayağını Buğra Banaz-Taner Oylukan ikilisinin ardından ikinci sırada tamamladılar. Yarışın üçüncüsü ise Onur Sürmeli-Serkan Okan oldu.

  Fiesta Ralli Cup sonuçları:

  Pilot-Copilot Zaman Otomobil Puan
  1. BUĞRA BANAZ- TANER OYLUKAN 1.45.27 Fiesta R2 9
  2. EYTAN HALFON – SEDAT BOSTANCI 1.46.05 Fiesta R2 6
  3. ONUR SÜRMELİ – SERKAN OKAN 1.52.41 Fiesta R2 4
  4. ÖZCAN SÖKE – BARKIN ŞAHİN 2.00.54 Fiesta R2 3  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön