•    HABER DETAY
 • Ağu 21 2010 12:00AM - Yağız Avcı ve Fiesta S2000 dördüncü zafere imza attı

  Castrol Ford Team Türkiye ekibi, Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası lideri Yağız Avcı ve Türkiye Ralli Co-Pilotlar Şampiyonası lideri Bahadır Gücenmez, Ford Fiesta S2000 ile 37’nci Hitit Rallisi’nde sezonun dördüncü galibiyetine imza attılar. Zorlu parkurda aşırı sıcakla mücadele eden ekipler 111,60 km’si özel etap olmak üzere toplam 292,71 km’yi geride bırakırken start alan 38 ekibin 34’ü finişe ulaşabildi. Castrol Ford Team Türkiye, tüm araçlarını finişe ulaştırma serisini sürdürerek Ford Fiesta otomobillerin dayanıklılıklarını da kanıtlamış oldu.

  Bir özel etabın güvenlik gerekçesi ile normal geçildiği Hitit Rallisi’nde Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi genel klasmanda en yakın rakiplerini 37 saniye geride bırakarak podyumun en üst basamağında yer almaya hak kazandı. Hitit Rallisi’ne Türkiye Ralli Şampiyonası liderliğiyle start alan ikili, elde ettikleri zaferle şampiyonluklarını pekiştirmenin yanı sıra şampiyonadaki takipçileriyle de puan farkını açtı.

  2010 sezonunda yarıştırdığı dört Fiesta otomobille önemli bir seri yakalayan Castrol Ford Team Türkiye, Hitit Rallisi’nde de tüm araçlarını finişe ulaştırdı. Genel klasmanda ekibin 3 aracı ilk 10’da yer alırken Türkiye’nin en genç pilotu Murat Bostancı, rallinin 4’üncü etabında yaşadığı bir şanssızlık sonucu genel klasmanda geriye düşse de, Hitit Rallisi’ni Gençler Klasmanı’nda ikinci sırada bitirdi. Co-pilotluğunu Onur Vatansever’in yaptığı Murat Bostancı, Türkiye Genç Sürücüler Şampiyonası’nda liderliğini sürdürüyor.

  Hem Türkiye’de hem de dünyada bu sezon ilk kez parkurlara çıkan S2000 ile dördüncü zaferini geride bırakan Castrol Ford Team Türkiye, Ford Fiesta R2 otomobilleriyle yine pek çok güçlü dört çeker rakibini geride bıraktı. Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilisi Hitit Rallisi’nde de en iyi iki tekerlekten çekişli yarışan ekibi olurken Boğaziçi Rallisi sonrasında Türkiye Ralli Şampiyonası Grup A ve Sınıf 7 Birinciliği’ni garantilemiş olmasına rağmen Hitit Rallisi’nde de bu sınıflarda liderliği kimseye bırakmadı.

  Castrol Ford Team Türkiye’nin diğer genç ve yetenekli pilotu Orhan Avcıoğlu ve co-pilotu Burak Akçay, Ford Fiesta R2 ralli otomobilleri ile takım arkadaşları Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilisinin hemen ardından finişe gelerek en iyi ikinci iki tekerlekten çeker otomobil ile yarışan ekip oldu.

  Serdar Bostancı: “Yetenekli pilotlara, deneyimli ekibe ve güvenilir otomobillere sahibiz”

  Bu sezon yüzde 100’e yakın finiş oranı ile çok iyi bir sezona imza attıklarını ifade eden Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı, “Bu sene tüm ekip adına çok büyük bir başarıya imza atıyoruz. Özellikle Fiesta S2000 gibi sadece Türkiye’de değil dünyada da ilk kez parkura çıkan Fiesta S2000 otomobilimizle dördüncü zafere imza attık. Diğer Fiesta’larımız ise sezon boyunca yüzde 100’e yakın finiş oranıyla dayanıklılıklarını kanıtlarken pek çok daha güçlü dört çeker rakibi geride bırakmaları da, pilot ve co-pilotlarımızın yetenek ve deneyimlerini ortaya koyuyor. Ekip olarak bu başarılarımızı sürdürürsek, sezonu çok iyi bir sonuçla noktalayacağımıza inancım tam” dedi.

  Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonası Puan Durumu

  Yağız Avcı 118,20
  Burak Çukurova 108,45
  Serkan Yazıcı 97,80s
  Fatih Kara 87,50
  Ercan Kazaz 65,30  HABER FOTOĞRAFLARI


  << Haberler Sayfasına Geri Dön